SESJA NARZECZEŃSKA – NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy warto przed ślubem zrobić sesję narzeczeńską?

Co tu dużo mówić… moim zdaniem zdecydowanie warto wykonać taką sesję. Czas narzeczeństwa to niepowtarzalny etap w Waszym życiu, który już nigdy się nie powtórzy. Taka sesja zaręczynowa może być idealną okazją byście mogli spędzić miło czas, a wiadomo, że czym bliżej ślubu, to tego czasu jest coraz mniej, bo pochłaniają go przygotowania do ślubu oraz wesela.

Sesja może więc być Waszą randką, z której dodatkowo otrzymacie piękne fotografie. Będziecie mogli wracać do nich przez całe życie i wspominać ten piękny etap Waszej miłości.

Dodatkowo fotografie z sesji narzeczeńskiej mogą posłużyć przy wykonywaniu zaproszeń ślubnych, mogą zostać przez Was wykorzystane jako dekoracja sali weselnej a także jako element podziękowania dla Waszych rodziców, dziadków oraz bliskich.

zakochana para spaceruje po pasach przy pałacu kultury

Gdzie można zrobić sesję zakochanych?

Sesję zaręczynową możemy zrobić w wynajętym apartamencie (np. Loft 22, Studio Chmury Chmielna, Praha Studio), w Waszym domowym zaciszu lub w plenerze. Jeśli chodzi o plener, to chętnie wysłucham Waszych propozycji, bo może macie jakieś miejsce, które jest Wam szczególnie bliskie. Ale oczywiście zaproponuję również swoje sprawdzone miejsca. Ja fotografuję głównie w okolicach Wyszkowa oraz w okolicach Warszawy. Aczkolwiek, jeśli marzy się Wam sesja w bardziej odległych rejonach Polski, to też koniecznie dajcie znać.

O której godzinie odbywają się sesje?

Wszystko zależy od tego, gdzie odbędzie się nasze fotograficzne spotkanie. Sesje w apartamencie lub sesje domowe wykonuję zazwyczaj między godziną 10 a 15, wtedy w pomieszczeniach jest najwięcej światła dziennego. Natomiast sesje plenerowe wykonuję w godzinach zachodu słońca (o każdej porze roku jest to nieco inna godzina).

narzeczony trzyma dziewczynę na rękach

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej ?

Co do przygotowań… to cudownie by było, gdybyście sesję traktowali jako dopełnienie Waszej randki. Nie umawiajcie się na sesję wtedy, kiedy wiecie, że tego dnia będziecie musieli być do późna w pracy i na sesję będziecie się szykować w biegu.

Owszem, tak też można.
Ale o wiele lepiej jest tak zaaranżować ten dzień, żeby było on tylko dla Was. Bo sesja to tak naprawdę czas dla Was. Kiedy będziecie mogli pospacerować, poprzytulać się, powygłupiać, porozmawiać. Popatrzeć sobie w oczy i chociaż na chwilę skupić się na tym, co Was łączy.

W co ubrać się na sesję zdjęciową?

Pomysł na waszą stylizację omawiamy po ustaleniu miejsca sesji, gdyż w każdym z miejsc mogą sprawdzić się nieco inne ubrania. Jeśli chodzi o takie ogólne zasady, to zawsze radzę unikać ubrań z napisami, w jaskrawych kolorach i tych z wzorami, takimi jak cienkie paski lub mała kratka (bo często na zdjęciach nie wyglądają one zbyt dobrze). Najbardziej na sesjach sprawdzają się stonowane kolory ubrań: beże, biele, szarości, pastelowy róż, butelkowa zieleń, brąz, granat, musztardowy.

zakochani jedzą frytki z mc'donalda

Czy warto przed sesją umówić się do makijażystki i do fryzjera ?

Jeśli chcesz wybrać się przed sesją do fryzjera i na makijaż, to nigdy nie jest to zły pomysł. Odpowiednie przygotowanie do sesji zawsze pomaga przy tworzeniu cudownych ujęć.
Aczkolwiek nie jest to konieczność, bo bardzo dobrze sprawdza się też delikatny makijaż, który wykonasz sama w domu i nieskomplikowana fryzura (zachęcam byś była w rozpuszczonych włosach, gdyż takie pięknie wyglądają na zdjęciach). Jednak zawsze ostateczna decyzja należy do Ciebie. Ważne byś Ty czuła się dobrze.

Ile czasu trwa sesja zdjęciowa ?

To zależy od wybranego przez Was pakietu. Zazwyczaj od godziny do półtorej.
Aczkolwiek nigdy na sesji nie pracuję z zegarkiem w ręku. Sesję kończymy, gdy uda nam się stworzyć piękne kadry, a nie wtedy kiedy minie określony czas.

Jak pozować na sesji zakochanych?

Może zdziwi Was ta odpowiedź, ale sesja wyjdzie najlepiej, jeśli nie będziecie pozować!

Na sesji u mnie wygląda to tak, że ja podpowiadam Wam różne ustawienia przez całą sesję (np. zaproponuję, byście usiedli na kocu blisko siebie, potem żebyście ustali naprzeciwko siebie, następnie żebyście się przespacerowali itd.), więc nie musicie się martwić tym, że nie będziecie wiedzieli jak ustać, gdzie usiąść… Jednakże ustawienie jest tylko punktem wyjścia. Najważniejsze jest to, co dzieje się między Wami potem. Istotne jest, byście nie bali się otworzyć. Byście nie bali się okazywać czułych gestów, byście nie bali się spojrzeć w oczy ukochanej osobie. A jeśli jesteście osobami pełnymi energii, to żebyście nie wstydzili się tego pokazać… bo na sesji również można trochę poszaleć, trochę się powygłupiać.

Ważne żebyście byli sobą. A ja będę Was przez tą sesję prowadzić i wychwytywać Wasze drobne gesty, Wasze wyrazy miłości i będę starała się pokazać to, jacy jesteście.

zakochana para całuje się w wodzie

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Do wyboru są trzy pakiety sesji, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, w zależności od potrzeb i dostępnego budżetu.

Kto wybiera zdjęcia do obróbki i jaki jest czas oddania gotowych fotografii?

Zdjęcia po wstępnej selekcji i wstępnej obróbce kolorystycznej wgrywam do galerii online w ciągu 20 dni  od dnia sesji i od czasu jej opłacenia. Tam możecie wybrać kadry, które najbardziej się Wam podobają oraz jeśli byście chcieli, to możecie dokupić dodatkowe ujęcia.
Gotowy materiał w wersji elektronicznej otrzymujecie w ciągu 14 dni  od momentu wyboru przez Was zdjęć. 

Czy zdjęcia z sesji będą publikowane w internecie?

Zgoda na publikację jest dobrowolna. Jeśli pozwolicie mi opublikować jakieś zdjęcia z Waszej sesji, to bardzo mnie tu ucieszy, gdyż bardzo lubię pokazywać piękne historie zakochanych w sobie ludzi. Natomiast jeśli nie wyrazicie na to zgody, to jest to dla mnie w pełni zrozumiałe.

Jeśli chcielibyście obejrzeć przykładowe sesje zakochanych, to znajdziecie je w zakładce portfolio.