Jak przygotować się do sesji rodzinnej plenerowej z małymi dziećmi?

1. POZYTYWNE NASTAWIENIE

Podczas sesji zdjęciowej nie ma nic ważniejszego, niż Wasze pozytywne nastawienie. Dzieci bardzo mocno wyczuwają Wasz nastrój, widzą, czy jesteście zestresowani, zaniepokojeni. Czują pośpiech, nerwową atmosferę…Wasz nastrój udziela się również dzieciom, dlatego pamiętajcie o uśmiechu!

 

2. CZAS DLA WAS

Zadbajcie o to, by sesja nie stała się powodem do kłótni, nerwów i pośpiechu, tylko żeby była czasem dla Was. Czasem w którym wyłączycie telefony, zapomnicie o codziennych trudnościach i będziecie mieć chwilę dla siebie. Bo sesja zdjęciowa to nie tylko czas na wykonanie rodzinnych fotografii, to przede wszystkim okazja do spędzenia miło czasu ze sobą – na zabawę, przytulasy, wygłupy, spacer, podskoki, łaskotanie – i na wszystko to, co lubi robić z Wami Wasze dziecko.

3. SEN I JEDZENIE

Wiadomo, nie zawsze da się dostosować drzemki dziecka do pory sesji. Ale mimo wszystko w miarę możliwości warto zadbać o to, by dziecko na sesji było wyspane i co ważne – najedzone.

Jeśli Wasze dziecko je dość często, to nie ma problemu – możecie je nakarmić również i w trakcie sesji.


4. UBIÓR NA SESJĘ

Nie jest ważne tylko to, jak wygląda dane ubranie, ale też to czy jest WYGODNE. Bo nie ma nic gorszego dla dziecka, niż ubranie którego nie lubi, bo coś go uwiera, gryzie, drapie – zły nastrój jest wtedy gwarantowany.

Wy też zadbajcie o strój, który jest dla Was komfortowy, nie ogranicza Waszych ruchów. Bo na sesji z dziećmi jest często dość dynamicznie, czasem trzeba się położyć, czasem usiąść, popodnosić dziecko, poporzucać, pobiegać…. Niech ubiór tego nie utrudnia 😀

Jeśli chodzi o takie ogólne wskazówki, to bardzo dobrze sprawdzają się i wyglądają na zdjęciach naturalne tkaniny, w kolorach takich jak: biel, beż, khaki, musztardowy, niebieski, brudny/pudrowy róż, morski, miedziany, brązowy.

Warto natomiast unikać czerni (lub przełamać ją innymi, jaśniejszymi kolorami), ubrań z napisami, z postaciami z bajek, połączeń wyrazistych wzorów (np. takich, kiedy jedna osoba ubiera się w koszulę w kratkę, druga w spodnie w kropki, a trzecia w kurtkę w paski – przy takich połączeniach efekt na zdjęciach może być niezbyt korzystny).

5. CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SESJĘ

Jeśli Wasza pociecha ma jakąś swoją ulubioną zabawkę, którą zabiera wszędzie i dzięki niej czuje się bezpieczniej, to oczywiście możecie ją ze sobą zabrać. Jednak odradzam zabieranie torby rzeczy, ubrań, zabawek dodatków – bo to będzie utrudniało chociażby przemieszczanie się na sesji plenerowej. Nie zabieramy również wózka, nosidełka itd.

Co więc warto wziąć ze sobą:
– picie i coś do przekąszenia dla dziecka
– mokre chusteczki
– pieluchę na zmianę/podkład (jeśli używacie)
– spray od komarów (zazwyczaj noszę go ze sobą, ale jeśli macie jakiś swój sprawdzony, to na sesji w plenerze często się przydaje).

Ja zabieram ze sobą koc. I nic więcej nie będzie nam potrzebne.


6. ZACHOWANIE DZIECKA

Proszę, nie przejmujcie się tym, że Wasze dziecko na sesji może nie chcieć zachowywać się tak, jak to sobie ,,zaplanowaliście”. Sesja rodzinna u mnie, to sesja bez jednego słusznego planu! Ma się toczyć własnym rytmem i to my – dorośli mamy podążać za dziećmi – nie odwrotnie.

8. NIE PATRZ W OBIEKTYW

Moim celem na sesji jest uwiecznienie Waszych prawdziwych emocji, interakcji z dzieckiem, dotyku, czułych spojrzeń, naturalnego spontanicznego uśmiechu. Nie każcie więc dziecku stać sztywno w miejscu i uśmiechać się do obiektywu (bo taki styl pracy na sesji jest mi bardzo daleki). A takie polecenia wydawane dzieciom zazwyczaj wywołują odwrotny skutek do zamierzonego.

Jeśli o mnie chodzi, to uwielbiam spontaniczność dzieci. Mogą więc one na sesji po prostu być sobą: śmiać się, uciekać, wygłupiać, biegać… bo to w takich momentach powstają naturalne, piękne zdjęcia.

 

9. ZABAWA Z DZIECKIEM

Jeśli macie jakąś ulubioną zabawę, w którą lubi się bawić Wasze dziecko i która sprawdzi się w plenerze, to koniecznie mi o tym napiszcie, bo być może będzie można ją wykorzystać podczas sesji, dzięki czemu Wasze dziecko będzie czuło się swobodnie, a ja stworzę dla Was piękne, naturalne kadry.

Natomiast jeśli jest coś, czego Wasz dziecko nie lubi, czegoś się boi, to też koniecznie mi o tym powiedzcie.

10. ZAUFANIE

Pamiętajcie, że już od pierwszej wiadomości, którą do mnie napiszecie – jestem dla Was. Możecie mnie pytać o wszystko, a ja jeśli tylko będę potrafiła, to odpowiem, doradzę i pomogę.

Zależy mi na tym, byście mi zaufali i czuli się przy mnie swobodnie.

A ja, najpiękniej jak tylko potrafię, uwiecznię Wasze rodzinne relacje!

Przykładowe sesje rodzinne możecie obejrzeć tutaj

Natomiast jeśli chcielibyście poznać ofertę sesji rodzinnej to znajduje się ona poniżej:

Dodaj komentarz