SESJA NOWORODKOWA W DOMU – NAJCZĘSTSZE PYTANIA

tata trzyma nowonarodzoną córeczkę

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

 

Jeśli chodzi o sesje studyjne, to zazwyczaj przyjęte jest, żeby taką sesję wykonać do 14 dnia życia dziecka, gdyż maleństwo do tego momentu najwięcej śpi i najłatwiej jest je pozycjonować. Jednak jeśli chodzi o sesje domowe, to nie ma tutaj tak sztywnych ram czasowych.

Mimo wszystko zachęcam, by umawiać się na sesje noworodkowe, gdy maleństwo ma do trzech tygodni, ponieważ ma wtedy wygląd charakterystyczny dla noworodka, a potem jego ciałko dość szybko się zmienia. A przyznacie sami, że widok tej pomarszczonej jeszcze skórki, tych maleńkich, chudziutkich nóżek, drobniutkich rączek jest taki rozczulający…

Oczywiście taką sesję można wykonać też nieco później, gdyż podczas sesji domowej nie wykonuję pozycjonowania dziecka, nie układam go, toteż wiek tutaj nie odgrywa znaczącej roli.

Jednak co ważne, na sesję warto umówić się jeszcze przed porodem, gdyż po porodzie wszystko dzieje się bardzo szybko. Nowa rzeczywistość potrafi tak pochłonąć, że nim się obejrzycie, to okazuje się, że maluch ma już dwa miesiące… i moment na sesję noworodkową mija bezpowrotnie.

JAK WYGLĄDA SESJA NOWORODKOWA W DOMU

 

Taka sesja tak naprawdę jest niczym innym, jak Waszym wspólnym spędzaniem czasu z nowo narodzonym dzieckiem. Nosicie maleństwo na rękach, dotykacie, głaszczecie, całujecie. Leżycie z nim na łóżku, siedzicie z nim na kanapie, karmicie. Okazujecie czułość w najbardziej naturalny dla siebie i dla niego sposób.

Te codziennie, ale jakże niepowtarzalne i piękne chwile są tym, co jest najważniejsze na takiej sesji. Czym bardziej skupiacie się na sobie i dziecku, tym mogę więcej pięknych, naturalnych momentów uchwycić na fotografiach. Podczas takiej sesji domowej wszystko jest dostosowane do maleństwa. Nie musicie się martwić, że coś pójdzie nie tak, że się z czymś nie wyrobimy. Poświęcam Wam i dziecku tyle czasu, ile potrzeba. Nigdzie się nie spieszymy.

Oczywiście nie zostawiam Was samych sobie. Przeprowadzam Was przez całą sesję, podpowiadam, daję różne pomysły, które stają się punktem wyjścia do stworzenia pięknych ujęć. Jednak ważne, byście przy tym wszystkim jak najbardziej byli sobą! Bo to jest najcenniejsze.

Odtwórz wideo

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI NOWORODKOWEJ

POZYTYWNE NASTAWIENIE

Nie ma nic ważniejszego niż Wasz dobry nastrój podczas sesji. Nowa rzeczywistość potrafi przecież tak pochłonąć, że brakuje czasu na celebrację tych niepowtarzalnych momentów… i właśnie po to jest ta sesja! Byście mogli nacieszyć się swoją obecnością.

 

 MIEJSCE I PORA SESJI

Noworodkową sesję domową wykonuję najczęściej głównie w Waszej sypialni oraz w salonie, czasem również w pokoiku dziecka. Warto, by na Waszym łóżku przygotowane było białe/ jasne prześcieradło lub biała pościel, na której będziemy mogli wykonać część ujęć.

Co istotne, nie potrzeba gruntownego sprzątania całego domu. Wystarczy, że uprzątniecie te przedmioty, które mogą wchodzić w kadr i przeszkadzać podczas sesji. Ważne też, żeby w domu panowała odpowiednia temperatura – taka, w której Wasz maluszek będzie czuł się komfortowo.

Jeśli chodzi o porę naszego spotkania, to sesje domowe wykonuję między godziną 10.00 a 15.00, kiedy w pomieszczeniach jest największa ilość światła dziennego.  

pofałdowana skóra noworodka

UBIÓR

Podczas sesji noworodkowej lifestyle najlepiej sprawdzają się naturalne tkaniny w kolorach takich jak: biel, beż, bordowy, musztardowy, khaki, niebieski, pudrowy/brudny róż, miedziany, szary, brązowy. Natomiast polecam unikać krzykliwych, neonowych kolorów oraz ubrań we wzory i napisy, które odciągają uwagę od tego, co najważniejsze. Istotne też, by ubrania były dla Was wygodne i nie ograniczały Waszych ruchów.

Dla maleństwa wystarczy zwykłe jasne body, które zawsze sprawdza się idealnie. Warto też mieć przygotowane zapasowe ubranko, w razie różnych nagłych wypadków.

RZECZY POTRZEBNE DO SESJI

Tak naprawdę nic szczególnego nie musicie przygotowywać. Będziecie przecież w swoim domu, więc wszystko, co potrzebne będzie w pobliżu. W każdej chwili możemy zrobić przerwę, możecie odpocząć, przebrać i nakarmić dziecko – to niewątpliwie jest ogromną zaletą sesji domowej.

Nie używam podczas sesji żadnych rekwizytów, owijek, strojów dla dzieciaczka, gadżetów, gdyż taki styl pracy nie jest mi bliski. Ewentualnie, jeśli macie jakąś przytulankę, zabawkę np. z imieniem Waszego dziecka, to możecie ją przygotować, i jeśli uznam, że może przydać się do sesji, to oczywiście możemy ją wykorzystać.

mama karmi swoją córeczkę

W JAKI SPOSÓB ODDAWANE SĄ ZDJĘCIA Z SESJI NOWORODKOWEJ

 

Po sesji zdjęciowej zgrywam materiał, wykonuję wstępną selekcję zdjęć oraz wstępną obróbkę graficzną. Później wgrywam zdjęcia do galerii, gdzie możecie zaznaczyć swoje ulubione ujęcia. Następnie wybrane przez Was fotografie poddaję obróbce końcowej i przesyłam je Wam w postaci linku do galerii internetowej zabezpieczonej hasłem.

Jeśli wybierzecie pakiet z odbitkami, to również zamawiam je dla Was a potem pięknie pakuję. Natomiast jeśli wybierzecie pakiet sesji z fotoalbumem, to po wysłaniu Wam zdjęć w wersji elektronicznej wykonuję projekt albumu, który następnie wysyłam Wam do wglądu. Po Waszej akceptacji składam zamówienie i czekam z niecierpliwością na Wasz piękny fotoalbum, który potem pakuję i wysyłam do wybranego paczkomatu.

tata przytula się do nowonarodzonej córeczki

Mam nadzieję, że artykuł okazał się dla Was pomocny. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania, to oczywiście chętnie na nie odpowiem.

Przykładowe sesje noworodkowe możecie obejrzeć poniżej

Oferta sesji noworodkowej jest dostępna poniżej:

Jeśli chcielibyście umówić się na sesję noworodkową, to możecie to zrobić przez zakładkę ,,kontakt” lub bezpośrednio przez wiadomość na mój adres e-mail: [email protected]

W treści wiadomości napiszcie proszę, w jakiej miejscowości mieszkacie oraz w jakim orientacyjnie terminie chcielibyście wykonać sesję.